سراج

إِنِّی أَنَا رَبُّکَ فَاخْلَعْ نَعْلَیْکَ إِنَّکَ بِالْوَادِ الْمُقَدَّسِ طُوًى

سراج

إِنِّی أَنَا رَبُّکَ فَاخْلَعْ نَعْلَیْکَ إِنَّکَ بِالْوَادِ الْمُقَدَّسِ طُوًى

_______________________________
منم و
این صنم و
عاشقی و
باقی عمـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــر . . .
_______________________________

نوا
تبلیغات
واجب فراموش شده...!
خدای متعال در زبان این تأثیر را قرار داده است، در امر و نهی این اثر را قرار داده است، ما چرا این حکم الهی را درک نمی کنیم و حاضر نیستیم از این ابزار الهی استفاده کنیم؟ عمل کنید تا ببینید می شود یا نمی شود. حرف بزنید، بگویید، یک کلمه، بیشتر هم نمی خواهد. لازم نیست سخنرانی بکنید، کسی را که می بینید خلافی مرتکب می شود، دروغی را، غیبتی را، تهمتی را، کینه ورزی نسبت به برادر مؤمن را، بی اعتنایی به محرمات دین را، بی اعتنایی به مقررات را، اهانت به پذیرفت های ایمانی مردم را، پوشش نامناسب را، هر کدام از این کارها را کسی انجام داد، یک کلمه، لازم نیست با خشم باشد، یک کلمه آسان بگویید: این کار شما خلاف است، نکنید. شما بگویید، دیگری بگوید گناه در جامعه خشک می شود، تأثیر امر و نهی زبانی -اگر انجام گیرد- از تأثیر مشت پولادین حکومت ها بیشتر است..

پیام های کوتاه
پیوندها

امروز با وبسایت جدیدی با نام بنیتا(1) آشنا شدم... .

وب سایت های ویژه برای بانوان جهت خط دهی فکری از داخل کشور با رویکرد جامعه شناسانه و اجتماعی امّا منحرف در حال جان گرفتن است و همچنان مسئولین فرهنگی با دگم نگریهای خود در حال پرسه زدن در خلسه های دینی و مدیریتی ناشی از تحلیل های شخصی خود هستند!

وب سایت فوق الذکر که به مانند وبسایت های دیگر در این روش ابتدا با رویکرد اجتماعی جذب حداکثری انجام داده و سپس رویکرد سیاسی خود را زمانی که وقتش برسد رو خواهد کرد اقدام به القای نگاه های خاص غربی در سبک زندگی ایرانی-اسلامی ما می کند... .

به عنوان مثال:

■ از جلوگیری ازدواج پسری 32 ساله به دلیل ترس از مسئولیت پذیری و مشاور مورد نظر جهت راهنمایی هم کاملا علمی بحث کرده و او را مجاب می کند که آن کار را انجام دهد!(2)

■ تا عدم محدودیت(تشویق به داشتن دوستان بیشتر) در انتخاب دوست پسر یک خانم به دلیل احساس تنهایی با یک مرد!

■ تا دوران قاعدگی آقایان در جواب سوال خانمی که از رفتارهای تند و ناگهانی شوهرش رضایت ندارد!

■ تا دستورات مختلف پزشکی برای زیبایی زنان و دختران ایرانی که به مطرح شدن خصوصی ترین مسائل در فضای باز وبسایت ها منجر شده است که حتی بر اساس آمارها و گفته های پزشکان، بسیاری از این دستورات به دلیل خطرات جانی ناشی از سیاستهای جنگ پزشکی و جمعیتی و سلامت در سال های اخیر که شدت گرفته است کاملاً  غیرقابل پذیرش است و این در حالی است که در حوزه ی مصرف گرایی و سبک زندگی اشرافی نیز می توان آنها را زیر سوال برد.

■ آیا پوشیدنی ها همچون ساپورت و بندی و دامن کوتاه در سبک زندگی ایرانی-اسلامی به عنوان لباس بیرون از خانه(3) پسندیده است که در این سایت به عنوان البسه زیا و شیک و با عنوان مد مطرح می شود؟

***

اما جا دارد اشاره ای کنیم به حوزه تحلیل های سیاسی و عدم توفیق جریان اصول گرایی، از این جهت که بارها بارها عدم فهم و درک درست مردم توسط این جریان یکی از موضوعات اصلی شکست آنها در انتخابات اخیر بیان می شود؛

به واقع باید گفت در حوزه جریان فرهنگی و متولیان آن هم، عدم درک مردم توسط مسئولین فرهنگی، یکی از موضوعات اساسی شکست تشکیلاتی ما در برابر دشمن است، که حتی در احادیث هم ذکر شده؛ آنجا که گفته می شود به اندازه درک و فهم مردم سخن بگوییم.

مورد مثال هم همین امر ازدواج که در ابتدای نوشته آمده؛ عدم ازدواج به دلیل مشکلات مالی در طبقه پایین جامعه را با طبقه مرفّه قیاس می کنند! در حالی که دلایل و سبک فکری این دو طیف کاملا متفاوت است...

در یک کلام می توان گفت اشتباه راهبردی ما: نادیده گرفتن واقعیات به عنوان پلکانی برای نیل به آرمان ها و عدم روشمند عمل کردن و اصرار تک بعدی بر آرمان ها است؛ مسئله ای که مقام معظم رهبری آن را به خوبی تبیین کرده اند و این دو را یکی دانسته اند؛ نه افراط و نه تفریط در این امر جایز نیست.

واقعیت ها پلکانی هستن برای نیل به آرمانها و فریاد آرمانها در منبر و مناره اگر جایز باشد، در امر کار فرهنگی آن هم از نوع اجرایی و در کف خیابان باید همپای مردم بود و دست انها را گرفت با هم بالا رفت... نه اینکه خود در قهقرا باشیم و داد آسمان بزنیم!

به قول ناشناسی: خیلی سنگ دل است کسی که با شکم سیر به گرسنه بگوید، گرسنگیت را تحمل کن آن هم از نوع اشارت به احادیث!

امیدوارم عزیزانی که در امر نفوذ به خلوت مردم(4) تلاش می کنند(5) می توانند با تغییر فضای کانال، صفحه و یا وب سایت خود با ایجاد چنین فضاهایی و در لفافه سخن گفتن طیف بیشتری از مردم را به سمت رسانه خود جذب نماید.

نمونه کانال ها و صفحات مختلف قابل مثال:

کانال ماهی گیری با رویکرد اصلاحات

کانال غذا با رویکرد ... .

کانال لباس ... .

کانالی با رویکرد لامذهبی که در جدیدترین مطالب خود کاریکاتوری از رهبر انقلاب را به نمایش گذاشته که در آن نوشته شده:

"برند

آنتالیا

زبان انگلیسی

امروز به چی گیر بدم؟

ریش بزی؟

شینیون؟

سلفی؟

آدامس بادکنکی؟ (!)

یا کفرگویی های این کانال: فاطمه را به استادیوم راه ندادند. حسن و حسین به ناچار در غیاب مادرشان به تماشای بازی رفتند!

یا در حمایت زیر پوستی از موضع گیری جدید ابتکار رئیس سازمان محیط زیست نوشته است:

فاطمه سامورا دیپلمات سنگالی که در سازمان ملل فعالیت می‌کند دبیرکل جدید فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) شد!


صفحات مختلف در اینستا و فیسبوک:

صفحه "ده چره" (گیلکی) در فیسبوک با محتوای لباس و غذای محلی گیلانی و رویکرد اصلاحات و جذب جوانان

صفحات شات و تبلیغ در اینستا جهت تن فروشی

صفحات هنری از مردم عادی گرفته تا عکاسانی حرفه ای همچون عکاس بازیگر فراری صدف طاهریان! با عکس هایی که حرف هایی زیادی برای گفتن دارد ذهن مردم را به ست خود می کشانند.

وب سایتها:

وبسایت "زومیت" که در حوزه فناوری اطلاعات در حال فعالیت بود تا اینکه بعد از برجام رویکرد طرفداری از دولت را افشا کرد!(6)

وبسایت "کجارو" که زیر نظر راه اندازان وبسایت زومیت اداره میشود و به مطالب حوزه گردشگری می پردازد... .

وبسایت "زومجی" نیز توسط گروه فوق راه اندازی شده و در حوزه فیلم و بازی فعالیت دارد... .

لازم به ذکر است قطعاً سایت ها، کانال ها و صفحات دیگری نیز وجود دارد که از دید بنده پنهان مانده


  1. دختر بی همتای من - نام ایرانی برای دختران
  2. ورای همه مسائلی که به وجود می آید و قابل بررسی است؛ مهمترین پدیده که سایت های فوق به آن دامن میزنند پدیده قدیمی و آسیب زای اعتماد به افراد ناشناس در فضای مجازی است در حالی که بهترین مشاوران در نگاه اول پدر و مادر و سپس افرادی که منبع درست هدایتند یعنی روحانیون باتقوا و با ایمان و دانا و مؤمنین و متدینین.
  3. لباس داخل منزل با توجه به حدیث پیامبر که: "بهترین زنان امت من شهوت برانگیز ترین آنها برای شوهرانشان هستند" می تواند هر چیزی باشد.
  4. گوشی و تلگرام
  5. کسانی که کانال و توانایی اداره آن را دارند
  6. این وب سایت را حدود 5 سال می شناسم و رویکرد سیاسی به خود نداشت

اللهمـــ ارزقــنا توفیقـــ الشهادة فی سبیلکـــ

اللهم اجعل عواقب امورنا خيراً  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی